/Files/images/Увага всім.jpg

Повітряна тривога:
алгоритм дій педагогічних працівників
та відповідальної особи
під час проведення навчальних занять

Підготовчі заходи:

1. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.

2. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції закладу освіти, які передбачені на випадок отримання сигналу.

3. Заклад освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.

4. Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників освітнього закладу.

5. Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.

Порядок дій при отриманні сигналу:

1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу освіти.

2. Педагог має миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття.

3. Відповідальна особа разом із педагогами має скоординувати хід евакуації гуртківців до захисної споруди (укриття).

4. Гуртківці мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету. За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до укриття. При обмеженому просторі для пересування учні залишають приміщення групами.

5. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до укриття. До педагогів, які супроводжують вихованців молодшого шкільного віку, приставити помічників.

Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

6. Вихованці, які знаходяться біля закладу/подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом керівника гуртка або самостійно до укриття.

7. В укритті відповідальні особи повинні забезпечити, щоб вихованці швидко та обережно зайняли свої місця. Після того, як усі учні займуть свої місця, керівники гуртків повинні перевірити наявність усіх своїх гуртківців.

8. Під час перебування в укритті керівники гуртків та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ньому.

Кiлькiсть переглядiв: 35